miesto

Botswana

Fotografia

Východ slnka pri pevnosti

miesto

Mozambik

Fotografia

Pláž Nuarro

Unikátny koktejl
8 krajín za 17 dní

V priebehu dva a pol týždňa zažijú účastníci Cesty okolo Afriky 2018-2019 intenzívnu a atraktívnu kombináciu 8 afrických krajín, ktoré patria medzi cestovateľské sny každého z nás. Veď už len pri vyslovení mien a názvov ako Svätý Tomáš a Princov ostrov, Ngorongoro, Viktóriine vodopády, Mozambik, Madagaskar alebo Réunion pookreje duša všetkých skutočných cestovateľov, bádateľov, dobrodruhov, či romantických snílkov.

Na prelom rokov 2018 a 2019, avšak až po Vianočných sviatkoch (odlet do Afriky je 27. decembra, aby Vianočné sviatky boli doma pokojné a bez stresu), sme namixovali pre milovníkov čierneho kontinentu unikátny koktejl spoznávania jeho prírodných i historických skvostov a exotického plážového relaxu.

Trasovanie Cesty okolo Afriky je naplánované tak, aby v navštívených lokalitách nebolo extrémne počasie, časové posuny boli minimálne, medzi jednotlivými zastávkami neboli dlhé a náročné prelety, a aby turistické služby vo vybraných destináciách boli na najvyššej úrovni. Cestovateľov čaká počas celej Cesty len jeden nočný let.

Luxusné a zážitkové ubytovanie

V každej destinácii / zastávke po trase Cesty okolo Afriky sme starostlivo vybrali nadštandardné ubytovanie a doplnkové služby. Pre DELUXE skupinu (max. 18 osôb) najlepší vhodný 5 luxusný hotel / lodge v destinácií, pre PREMIUM kvalitný 4 – 5 hotel / lodge. Nami vybrané ubytovanie nie je len o hotelových službách, ale i o výbornej polohe hotela a jeho unikátnosti, ktoré sú samé o sebe neopakovateľným zážitkom.

Keďže v niektorých lokalitách, kde je cestovný ruch len v začiatkoch (Sv. Tomáš a Princov ostrov, Mozambik), existujú len menšie ubytovacie zariadenia alebo safari lodge majú menšie kapacity (Tanzánia a Botswana), sme pre Premium triedu museli rezervovať i viac hotelov rovnakej kategórie v jednej destinácii.

Hotely, ktoré sme pre vás rezervovali

Svätý Tomáš a Princov ostrov

Deluxe

5 Sundy Principe Island (villa)

Premium

4 Omali Lodge (classic izba)

4 Club Santana Beach Resort (standard bungalow)

Botswana

Deluxe

5 Chobe Game Lodge (standard river izba)

Premium

4 Cresta Mowana Safari Resort (luxury izba)

Tanzánia

Deluxe

5 Neptune Ngorongoro Luxury Lodge (suite)

Premium

4 Ngorongoro Oldeani Mountain Lodge (suite)

Mozambik

Deluxe

5 Diamonds Mequfi Beach Resort (suite)

Premium

5 Diamonds Mequfi Beach Resort (deluxe izba)

Zimbabwe

Deluxe

5 The Victoria Falls Hotel (Stables Signature Wing izba)

Premium

5 The Victoria Falls Hotel (Central Deluxe izba)

Réunion

Deluxe

5 hotel LUX* Saint Gilles (junior suite)

Premium

5 hotel LUX* Saint Gilles (superior izba)

Prečo si objednať
cestu do afriky čím skôr

 • Získate zľavu za skoré rozhodnutie až 2 000 € za izbu (táto zľava platí len pri objednávke Cesty do 1.5.2018)
 • Zaplatíte iba 20% zálohu pri objednávke zájazdu (tento benefit platí len pri objednávke Cesty do 31.12.2017)
 • Priamo na palube lietadle sa zúčastnite žrebovania o jedny z piatich ultramoderných smarthodiniek TAG HEUER CONNECTED MODULAR 45 (tento bonus platí len pri objednávke Cesty do 31.12.2017)
 • Pri objednávke zájazdu nemusíte uviesť mená cestujúcich (konkrétne mená a osobné údaje stačí dohlásiť do 1.9.2018)
 • Fakultatívne výlety nie je potrebné vyberať hneď pri objednávke zájazdu (fakultatívne výlety je možné doobjednať do 1.9.2018)
 • Môžete uzavrieť nadštandardné poistenie storna zájazdu s krytím storno poplatku (toto špeciálne pripoistenie sa dá dojednať iba s konkrétnymi menami cestujúcich)
 • Preferované miesto v lietadle si lepšie vyberiete iba pri skorej objednávke zájazdu (od prvého až po posledný let na Ceste okolo Afriky bude mať každý cestujúci „svoje“ miesto v lietadle, ktoré si vyberie už pri objednávke zájazdu)
 • Raňajkujete na pláži v Mozambiku, na obed hladkáte lemura na Madagaskare a večeriate na Réunione (aj takýto nevšedný moment prináša Cesta okolo Afriky 2018–2019)
 • Splňte si svoj životný sen a pri skorej objednávke získate istotu účasti na tejto unikátnej Ceste okolo Afriky (celkový počet miest je limitovaný na maximálne 64 cestovateľov)

Doprava privátnym lietadlom

Leteckú dopravu Cesty okolo Afriky s odletom z Prahy a následne z Bratislavy zabezpečí letecká spoločnosť Travel Service, tak ako pri všetkých našich predchádzajúcich Cestách.

Moderné lietadlo Boeing 737–800 NG bude pre tento atypický zájazd upravené z klasickej 189-miestnej verzie na špeciálnu 64-miestnu Komfort konfiguráciu: komfortné a pohodlné kožené dvojsedačky, ktoré sa dajú sklopiť do 120° a vzdialenosť medzi dvoma radmi je viac ako 110 cm.

O pohodlie a bezpečnosť letu a komfort na palube sa postarajú 3 skúsení piloti a 4 šarmantné slovenské a české stewardky.

Počas celého zájazdu netreba nikdy a nikde prestupovať. Priemerná dĺžka priameho letu z jednej africkej destinácie do druhej bude iba 2,5 hodiny. Odlety sú naplánované na ráno, aby prílet do nasledujúcej zastávky bol popoludní miestneho času (s chutným občerstvením a pár drinkami na palube lietadla).

Na palube bude servírované občerstvenie / catering v kvalite, rôznorodosti a množstve bežnej business triedy = 3-chodové menu s možnosťou výberu hlavného jedla z dvoch ponúk, rozličné nealkoholické nápoje, značkové alkoholické nápoje vrátane dobrých koňakov, whisky a vín, káva / čaj a samozrejme i francúzske šampanské.

Vybavovanie cestujúcich pred každým odletom bude zjednodušené a urýchlené, keďže nebude treba riešiť seating / sedenie v lietadle. Od prvého až po posledný let na Ceste okolo Afriky bude mať každý cestujúci „svoje“ miesto v lietadle, ktoré si vyberie už pri kúpe zájazdu.

Keďže sa jedná o špeciálny privátny let pre menší počet cestujúcich, na letisko sa stačí dostaviť 60 minút pred odletom a navyše na odbavenie cestovnej batožiny bude dohliadať zájazdový asistent.

Cestovná batožina

Po prílete do jednotlivých destinácií bude prepravu cestovnej batožiny z letiska až do hotelovej izby osobne koordinovať jeden člen Leonardo tímu. Taktiež pri odlete bude dohliadať na odvoz batožiny až na letisko. Maximálna hmotnosť cestovnej batožiny na osobu je 30 kg + 7 kg príručnej batožiny, čo je dostatočný limit na bezproblémové pobalenie sa na celú Cestu okolo Afriky.

Doprava privátnym lietadlom

Súčasťou tímu, ktorý bude cestujúcim k dispozícii počas celého zájazdu (na palube lietadla i počas pobytov), budú aj dvaja profesionálni slovenskí lekári (jeden pre DELUXE a jeden pre PREMIUM skupinu). Okrem základných lekárskych služieb a konzultácií ponúknu i vlastné skúsenosti a rady ako prekonávať prípadné problémy s cestovaním a k tomu plne vybavenú profesionálnu cestovateľskú lekárničku.

Podľa aktuálnych informácii z WTO (Svetová zdravotnícka organizácia) a platných nariadení jednotlivých krajín po trase našej Cesty okolo Afriky pre absolvovanie tohto zájazdu NIE je povinné žiadne očkovanie!

Avšak určite odporúčame zvážiť očkovanie proti Žltej zimnici (Yellow Fever) a overiť si platnosť vakcinácií Tetanus, Hepatitída A a B, brušný týfus, ktoré by každý správny cestovateľ mal mať. Informácie a praktické rady poskytne MUDr. Ivan Bakoš z Inštitútu očkovania a cestovnej medicíny: www.inocem.sk alebo oddelenie cudzokrajných chorôb vo Vašej nemocnici.

Slovenskí a českí sprievodcovia

V miestach pobytu od príletu až po odlet z danej krajiny budú na všetky služby (transfery, ubytovanie, stravovanie) dohliadať a osobne pri nich asistovať traja skúsení slovenskí a českí sprievodcovia / špecialisti na Afriku. Taktiež budú spolu s domácimi sprievodcami sprevádzať všetky naplánované výlety, safari a prehliadky. Cestujúci budú vždy po prílete rozdelení do menších skupín tak, aby na jedného sprievodcu nepripadalo viac ako 24 osôb ( PREMIUM skupina), resp. max. 18 osôb ( DELUXE skupina).

Predaj zájazdov

Zájazd Cesta okolo Afriky 2018 - 2019 si je možné zakúpiť v cestovnej kancelárii LEONARDO - OSCAR v Bratislave (tel: 02 / 63530291-2) alebo u niekoľkých vybraných autorizovaných predajcov (ich aktuálny zoznam a kontakty nájdete na našej špecializovanej web stránke: www.cestaokoloafriky.sk).

Pri objednávke zájazdu sa platí iba 20% záloha (ak je zájazd objednaný do 31.12.2017), resp. 40% záloha (ak je zájazd objednaný po 31.12.2017), doplatok do celej sumy do 1.9.2018. Pri objednaní zájazdu nie je nutné uviesť mená cestujúcich, stačí ich nahlásiť do 1.9.2018. Pred samotným podpisom Zmluvy o obstaraní zájazdu si je možné túto zmluvu preštudovať, na čo slúži 7-dňová lehota odo dňa rezervácie.

Organizátor zájazdu Cesta okolo Afriky cestovná kancelária Leonardo – Oscar s.r.o. si vyhradzuje právo zrušiť zájazd v prípade jeho nízkej obsadenosti (menej ako 75 cestujúcich), a to však najneskôr do 1.9.2018. V tomto prípade okamžite vráti klientom uhradenú zálohu v plnej výške.

Špeciálne poistenie
storna zájazdu

Keďže zájazd Cesta okolo Afriky sa nedá naplánovať ani objednať na poslednú chvíľu a je nutné sa naň včas pripraviť, vzniká určitá obava, či budeme môcť aj o rok bez problémov a v poriadku vycestovať. Preto fakultatívne ponúkame špeciálne poistenie storna zájazdu Európskej cestovnej poisťovne (bez limitu ceny zájazdu a len s 10% spoluúčasťou), ktoré v prípade nepredvídaných situácií zabraňujúcich vycestovať na Cestu okolo Afriky (úraz, akútne ochorenie, smrť účastníka zájazdu alebo jeho blízkej osoby, škoda na majetku z dôvodu živelnej udalosti) v plnej miere pokryje požadovaný storno poplatok.

Poistnou udalosťou je zrušenie poistenej cesty a to z dôvodu:

 1. vážneho akútneho ochorenia alebo úrazu, ktoré utrpel poistený, jeho blízka osoba alebo spolucestujúci a ktoré si vyžiadali lekárom odporúčané pripútanie na lôžko alebo hospitalizáciu,
 2. tehotenstva poisteného alebo spolucestujúceho, ktoré v čase zakúpenia alebo záväzného rezervovania cestovnej služby nebolo ani nemohlo byť známe,
 3. smrti poisteného alebo jeho blízkej osoby alebo spolucestujúceho,
 4. značnej škody na majetku poisteného alebo spolucestujúceho vzniknutej na území SR počas trvania poistenia, ktorá bola spôsobená následkom živelnej udalosti či trestného činu tretej osoby, ak poistený preukáže, že z tohto dôvodu nemôže nastúpiť na poistenú cestu,
 5. zničenia alebo straty cestovných dokladov poisteného alebo spolucestujúceho v dôsledku živelnej udalosti menej ako 3 pracovné dni pred nástupom na poistenú cestu,
 6. doručenie predvolania poistenému alebo spolucestujúcemu na súdne konanie, ak termín súdneho konania pripadá na čas trvania poistenej cesty,
 7. povolania poisteného alebo spolucestujúceho na vojenské cvičenie, ak preukáže poistený či spolucestujúci, že povolávací rozkaz mu bol doručený až po uzavretí poistenia.